fbpx

PO PIERWSZE

PO PIERWSZE


Cały świat mówi o Omedze-3

Podobno jest mega ważna tylko dlaczego?

Tylko która? jaka?
Tylko której firmy?
Tylko co mi to da?
I o co chodzi z tym balansem?

Hmm no właśnie 🤔

Coraz więcej osób rozumie, że bez suplementacji Omegą-3 ciężko utrzymać zdrowie.

Dlaczego?

Gdyż spożywamy zbyt wiele produktów bogatych w NNKT Omega-6. Zarówno Omega-6, jak i Omega-3 są nam potrzebne… pod warunkiem, że zachowana jest ich ODPOWIEDNIA PROPORCJA czyli? BALANS.

Współczesna dieta w krajach wysokorozwiniętych powoduje bardzo mocne zaburzenie optymalnych proporcji kwasów Omega-3 do kwasów Omega-6. Obie grupy kwasów pełnią istotną, pozytywną rolę w organizmie człowieka, pod warunkiem, że zachowana jest ich odpowiednia proporcja.

Wszystkie produkty smażone, grillowane, wędzone, pieczone, pieczywo, cukry, makarony, ciasta zawierają duże ilości kwasów Omega-6, jednocześnie są praktycznie pozbawione Omegi-3. Nadużywanie takich olejów jak: słonecznikowy, kukurydziany czy z pestek winogron powiększa tą dysproporcję.

Efektem takiego stylu życia jest długotrwały stan zapalny organizmu, co powoduje ciągłe zmęczenie i złe samopoczucie. Obniża się naturalna odporność organizmu. Pogarsza się wygląd skóry, włosów i paznokci. Taki stan – niestety – najczęściej mylony jest z przemęczeniem i stresem, ale odpoczynek przynosi jedynie częściową i chwilową poprawę.

Niewiele produktów obecnych na stałe w diecie Europejczyków posiada właściwą (bądź akceptowalną proporcję) NNKT, podczas gdy pozostałe jedynie pogłębiają problem.

TO POWINIEN BYĆ TWÓJ CEL 👈

Według badań zalecana proporcja kwasów tłuszczowych Omega-6 i Omega-3 wynosi 3:1. Wtedy masz pewność, że nie wystąpią u Ciebie chroniczne stany zapalne. Dlatego warto o to dbać.

NIE OSZUKUJ SIĘ…

Co zaskakujące, nawet u osób zażywających suplementy kwasów Omega-3 proporcja wynosi średnio 7:1. 😕

TU PRAWDOPODOBNIE SIĘ PLASUJESZ

Osoby, które nie uzupełniają kwasów Omega 3, tracą odpowiednią równowagę, zaś proporcja ta wynosi u nich aż 15:1.

Kliknij dalej, jeżeli Ciebie to interesuje 👇👇👇